حل مشکل The domain “example.com” already exists in the Apache configuration در سی پنل

گاهی در زمان افزودن دامنه به هاست با ارور The domain “example.com” already exists in the Apache configuration مواجه می شوید ، یا ممکن است این مشکل گزارش شود ، در این آموزش نحوه بررسی و حل مشکل بررسی میشود.

در صورتی که بخواهید دامنه اضافه یا Adondomain در سی پنل هاست خود اضافه کنید ، ممکن است این ارور رخ داده و عملیات انجام نشود.

در صورتی که کاربر هاست اشتراکی است و قبلا این دامنه را درسی پنلhttp://www.pardishosting.net” target=”_blank” rel=”noopener”>هاست خود اضافه نکرده باشید یا این دامنه همان main Domain هاست شما نباشد ، لازم است این مشکل را به پشتیبانی فنی هاست خود اطلاع دهید.

حل ارور The domain “example.com” already exists in the Apache configuration توسط مدیر هاست یا سرور :

در صورتی که مدیر سرور هستید یا دسترسی به مدیریت سرور دارید و این ارور گزارش شد ؛ باید بدانید این دامنه توسط کاربری بر روی سرور قبلا به سرور افزوده شده است.
برای این منظور از قسمت Account Information در سی پنل وارد بخش های List Account و List Parked Domain و List Subdoسرورtrong> شده و جستجو کنید آیا این دامنه قبلا اضافه شده است ؟ در صورتی که این دامنه توسط کاربر دیگری اضافه شده بود آن را حذف کنید.

یا اگر تمایل دارید از طریق خط فرمان اقدام کنید از دستور :

/scripts/whoowns $domain

استفاده کنید و به جای $domain ادرس دامنه را وارد کنید ، تا مالکیت دامنه بر روی هاست مشخص شود.

اما ممکن است جستجو نتیجه ندهد ، در این زمان ممکن است ، دامنه قبلا از سرور حذف شده اما پروسه حذف به درستی بر روی سرور اجرا نشده و اطلاعات دامنه در فایل پیکربندی apache همچنان موجود باشد. در این حالت دستور زیر را اجرا کنید تا فایل httpd.conf مجددا بازنویسی شود.

 /scripts/rebuildhttpdconf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *