چگونه سایت خود را از HTTP به HTTPS منتقل کنیم ؟

وقتی بر روی سایت و دامنه خود گواهی امنیتی SSL نصب می کنید پس از آن نیاز است که سایت خود را از HTTP به HTTPS منتقل کنید. برای انجام اینکار این آموزش را مطالعه نمایید.

چگونه سایت خود را از HTTP به HTTPS ری دایرکت کنیم ؟

برای ری دایرکت کردن (Redirect) دامنه در سرور های مبتنی بر لینوکس که عموما از وب سرور های Apache یا Litespeed استفاده می کنند می بایست با ویرایش فایل .htaccess اقدام به این تغییرات نمود. توجه داشته باشید که فایلسرورss به علت داشتن نقطه در ابتدای نامش، یک فایل مخفی یا hidden به شمار میرود. بنابراین در برخی از کنترل پنل ها مانند cPanel جهت مشاهده این فایل، باید نمایش فایل های مخفی را در فایل منیجر خود فعال کنید. توجه داشته باشید که ویرایش اشتباه این فایل میتواند منجر به بروز خطا در سایت شما شود، بنابراین پیش از اعمال هر نوع تغییر در این فایل، ابتدای یک نسخه ی پشتیبان از آن تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، امکان بازگرذانی وجود داشته باشد.

حالا کافی است فایل htaccess سایت خود را جهت ویرایش باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید :

RewriteBase /
RewriteCond %{HTTPS} off [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^domain\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ https://domain.com/$1 [R=301,L]

حال توجه کنید در کد های فوق لازم است هر کجا که دو عبارت domain و .com درج شده، آنها را با نام و پسوند صحیح دامنه ی مورد نظر خود جایگزین کنید. توجه داشته باشید که پیش از استفاده از این کد، نصب گواهینامه ی امنیتی SSL بر روی هاست ضروری است. در غیر این صورت کد بالا کار نخواهد کرد و سایت شما روی آدرس https قابل بارگذاری نخواهد بود.

برای ری دایرکت نمودن سایت در وب سرور ویندوز IIS آموزش های بعدی ما را مطالعه نمایید.

 

One thought to “چگونه سایت خود را از HTTP به HTTPS منتقل کنیم ؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *