چگونه wildcard – ویلدکارد بر روی هاست خود فعال کنیم ؟

در صورتی که قصد فعالسازی وبلدکارد – wildcard – داشته باشید ، در این مقاله نحوه فعالسازی آن را بر روی هاست سی پنل آموزش داده است ، فعالسازی آن بر روی هاست های دیگر اعم از دایرکت ادمسی پنلیندوز سرور مشابه می باشد.

چگونه wildcard بر روی هاست سی پنل – دایرکت ادمین فعال کنیم ؟

اول از همه بد نیست سرورکه ویلدکارد نام کاراکتری است که ما به عنوان ستاره (*) می شناسیم و در سیستم های کامپیوتری نماد “هر” یا “عمومیت” می باشد.
در سایت هایی مثل سایت های وبلاگ دهی که هر وبلاگ با ساب دامنه آدرس اصلی ایجاد می شود ؛ لازم است برای هر آدرس وبلاگ یک IP در سیستم DNS تعریف شود ، که وقتی ادرس وبلاگ را وارد می کنیم بتوانیم به سرور وبلاگ هدایت شویم.

فرض کنیم بخواهیم روزانه برای صدها آدرس بر روی DNS server یک IP تعریف کنیم ، در ان صورت با یک پروژه پیچیده روبرو می شویم ، برای حل این پیچیدگی از نماد * یا “هر” استفاده می کنیم. یعنی به DNS سرور می گوییم هر آدرس زیر دامنه ای که بر اساس ادرس دامنه اصلی ما ایجاد می شود باید IP که ما تعریف کردیم را داشته باشد. یعنی به جای ساخت صدها زیردامنه و تعریف IP برای هر یک ، از :

 *.domain.com

استفاده می کنیم. بنابراین DNS Server برای تمام ساب دامنه هایی که از ادرس اصلی درخواست مسیریابی می کنند همان IP مشخص شده را اعمال می کند.

بنابراین روش ساختن wildcard بسیار ساده است :

کافی است بر روی هر هاستی که دارید یک ساب دامنه – Subdomain – با آدرس یا نام * بسازید. به همین سادگی !

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *