قطعی سرور دانلود / مصادره هاردهای سرور توسط دادستان آلمان (اطلاعیه 3)

با توجه به اینکه بعد از گذشت 1 ماه از زمان بروز مشکل مصادره هارد ها همچنان هارد ها بازگردانده نشده اند ، در روز پنج شنبه  19 مرداد مجددا ایمیلی به دفتر دادستانی ارسال کردیم و ضمن توضیحات شرایط موجود و ضررهای مالی کاربران خواستیم حتی اگر ممکن است 1 هارد یا هر چند هاردی که تا الان مورد بررسی قرار گرفته است را بازگردانند. در جواب توضیح داده شد که هارد ها برای بررسی به پلیس ارسال شده و توسط پلیس در حال بررسی می باشد ، همچنین گفته شد که به پلیس اعلام شده این بررسی بسیار سریع انجام بپذیرد تا هر چه سریعتر هارد ها برگشت داده شوند ، اما باز هم اعلام شد یک زمان مشخص قابل اعلام نمی باشد.

در این مدت برخی کاربران که هاست جایگزین دریافت کردند ، برخی مجددا اطلاعات خود را بارگذاری نمودند و برخی نیز ادامه کار خود را در حال انجام دارند تا بعد از دریافت هارد ها اطلاعات جدید به اطلاعات قبلی پیوست شوند.

به همه عزیزان توصیه می کنیم تا حد امکان فعالیت خود را ادامه داده تا زمانی که هارد ها بازگردانده شوند و سپس اطلاعات قبلی جدید با هم ادغام خواهند شد.

قطعی سرور دانلود / مصادره هاردهای سرور توسط دادستان آلمان (اطلاعیه 2)

با توجه به شروع پیگیری ها از دوشنبه (اولین روز هفته در اروپا) ابتدا در صبح تماس تلفنی برقرار شد و توضیحات شفاهی اولیه را دریافت کردیم. در ادامه با ارسال ایمیل به طور کتبی هویت خود و شرکت را برایشان احراز نمودیم. نتایج این صحبت ها بر این شد که بعد از بررسی هارد ها آنها را به دیتاسنتر بازگشت خواهند داد. طبق صحبتی که با مسئولین دیتاسنتر و مسئول قضایی پرونده شد ، زمان بازگشت ممکن است از چند روز تا چند هفته متغیر باشدو تا اینجا به طور کلی عدد مشخصی داده نشده ، چند روز ، دو هفته و چند هفته اعدادی است که به طور کلی اعلام شده ، اما در آخرین از انها خواستیم یک زمان حدودی اعلام کنند که منتظر پاسخ هستیم.


نکته مهم :

از روز وقوع این پیشامد ما خود تحت شدیدترین فشار و استرس هستیم ، اگر چه نسبت به اغلب کاربران مسئولیت فنی نداریم – اما لااقل به خاطر منافع خود که نمی توانیم نسبت به این مسئله بی تفاوت باشیم !؟! کسب و کار شما ، عامل کسب و کار ماست ، وضیعت اقتصادی جامعه هم که نیازی به توضیح ندارد … این شرایط ، شرایطی نیست که ما از وقوعش خوشحال باشیم یا بی تفاوت ! پس خواهشا دوستان شرایط ما را درک کنند. هیچ فرقی بین ما و شما نیست … ان شالله این مشکل حل خواهد شد. اما دوستان و کاربران خواهشا بی توجهی خود را نادیده نگیرید . داشتن نسخه پشتیبان حداقل از فایل های مهم یک امر الزامی است. شاید برخی چند ترابایت فایل داشته باشند اما امکان تهیه بک آپ نباشد. اما اگر از این طریق کسب درامد می کنید نسبت به این بی توجه نباشید.

هارد یک قطعه فنی است ، به 100 امکان سوختن آن وجود دارد – اشتباهات انسانی در دیتاسنتر – اشتباهات انسانی خود کاربران که ممکن است فایلی پاک شود – اقدامات خرابکارانه – اقدامات غیرقابل پیش بینی نظیر همین اتفاقی که رخ داد. اینها همگی دلایلی است که باید بک آپ داشته باشید. به جز هاست وب ، هیچ سرویسی در هیچ جای دنیا دارای بک آپ نیست. (سرور مجازی و هاست دانلود)

اگر به هر دلیل بک آپ ندارید و یا امکانش را ندارید مطمئن باشید بالاخره در یک جا و یک روز این مشکلات بروز خواهد کرد . در آنجا کسی جز شما مقصر نخواهد بود.

 

قطعی سرور دانلود / مصادره هاردهای سرور توسط دادستان آلمان (اطلاعیه 1)

در تاریخ جمعه 23 تیر 96 در ساعت 18:30 سرور دانلود به طور ناگهانی – بدون اخطار و بدون دلیل قطع شد. همکاران شیفت از ابتدا نسبت به اتصال سرور و بررسی سرور اقدام نمودند اما بی نتیجه بود – این اقدامات و تماس های متعدد با دیتاسنتر – دسترسی های مستقیم و … تا اینکه در اخر متوجه شدند تمامی هارد ها بدون اطلاعات هستند ، این مورد که بسیار عجیب بود ، باز هم با دیتاسنتر مطرح شد و در اخر تحت درخواست های زیاد فنی و … دیتاسنتر اطلاع داد که هارد های سرور توسط دادستان آلمان مصادر شده است.

این خبر برای ما بسیار هولناک بود … به این دلیل که در صورت سوختن هارد سرور حداقل بخش کوچکی از کاربران دچار ضرر و زیان می شوند اما در اینجا تمام کاربران ما – خود ما دچار ضرر و زیان سنگینی شده ایم که اثرات آن بسیار هولناک است.  این اتفاق در آلمان مسبوق به سابقه بوده است و این بار گریبان پردیس هاستینگ را نیز گرفت. نکته بسیار زشت ماجرا مخفی کاری موضوع و عدم اطلاع رسانی بوده است.

در حال حاضر با همکاران و دوستان خارج کشور تماس گرفته ایم تا امکان بررسی موضوع برایمان فراهم شود. با توجه به تعطیلات اخر هفته تا دوشنبه عملا اقدام خاصی قابل انجام نیست. با توجه به اینکه ممکن است هارد ها قابل بازگشت باشند نیز مجبوریم صبر کنیم تا یک نتیجه اولیه در روزهای آینده نسبت به این موضوع داشته باشیم. چون اگر بخواهیم سرور را راه اندازی کنیم و بعدا دوباره هارد ها بازگردانده شوند در نتیجه امکان اتصال هارد ها ممکن نخواهد بود.

همان طور که بارها گفته ایم هاست دانلود به دلیل حجم بالا دارای بک آپ نیست ، از طرفی احتمال بازگشت هارد اگرچه دور از ذهن نیست ، ولی ممکن است شدنی نباشد. بنابراین کاربرانی که بک آپ نداشته اند حتما دچار ضرر و زیان خواهند شد. ضرر و زیان کاربران ، به طور مستقیم ضرر و زیان ما خواهد بود و این موضوع بسیار سختی است ، اما بهرحال این اتفاق افتاده . وقتی دیتاسنتر که در کشورش این اتفاق برایشان قابل مدیریت نیست ، از ما توقعی نیست.

با توجه به این نکات فعلا در تلاشیم برخی بک آپ های مربوط به سایت های کم حجم روی این سرور را ریستور کنیم و از طرفی اگر تا دوشنبه امیدی دال بر بازگشت هارد ها پیدا نشد مجددا سرور ها را راه اندازی کنیم. عزیزانی هم که سریعا سرور لازم داشته باشند می توانیم با همان هزینه هاست دانلود – نهایتا با کمی اختلاف – سرور مجازی با کیفیت مناسب در اختیارشان قرار دهیم.

ما ابعاد این فاجعه را کاملا درک می کنیم چون خود ما بیشترین متضرر این ماجرا هستیم ، تلاش می کنیم با ارائه تخفیف و … تا حدی که ممکن باشد کمی برای عزیزان باشیم اما از نظر مسئولیت ، مسئولیتی در این مورد متوجه ما نیست . چون همانطور که اعلام شده هاست دانلود دارای بک آپ رایگان نیست.
با کمی تلاش و حوصله امکان بازیابی فایل ها برای بسیاری از کاربران ممکن خواهد بود. اگرچه بسیاری از کاربران دارای فهم بالایی هستند ولی برخی کاربران که شنیدن این خبر بد آنها را احساسی می کند و شاید برخوردهای ناشایستی کنند ، خدمت این عزیزان عرض می کنیم که اتفاقات و پیشامدهای بد جزو جدانشدنی زندگی بشری است. و بهترین کار دوراندیشی برای این مشکلات است که همان داشتن بک آپ است.

تمام تلاش خود را برای بازگردندان هارد ها به کار خواهیم گرفت اما تضمینی برای این مورد وجود ندارد …

متن دیتاسنتر :

Dear Client, 

We have examined the situation and we have to inform you that the hard disks were confiscated by the public prosecutor.

Please contact the "Staatsanwaltschaft Zwickau" with the following file number Az: X-A-B-C -2017-0016723872

Please understand that we have no further information.

Mit freundlichen Grüßen / Kind regards

 Daniel Günther

با سپاس …

حل مشکل سرور 4

با جایگزینی هارد و رفع مشکل سرور توسط دیتاسنتر ، اقدام به ریستور بک آپ کردیم . مشکل سرور حل شده و سایت ها آپ هستند ، ناحیه کاربری تا چند ساعت آینده احتمالا در دسترس نخواهد بود.

تاریخ بک اپ ریستور شده مربوط به شنبه (دیروز) ساعت 6 عصر می باشد. (اختلاف 18 ساعته) . فقط بک آپ مربوط به دیتابیس ها ریستور شده و فایل ها همان فایل ها هستند و نیازی به ریستور آنها نبود.

قطعی سرور 4 + ناحیه کاربری پردیس

سرور شماره 4 پردیس هاستینگ از ساعت 13:35 دقیقه یکشنبه 25 تیرماه به دلیل آنچه دیتاسنتر اعلام کرده – سوختن یکی از هارد ها – down شده است.

با توجه به کندی بیش از حد پاسخگویی پشتیبان دیتاسنتر حل مشکل طولانی شده است. از طرفی Raid-Controller سرور نیز ظاهرا دارای اشکال است.

اگر توضیحات دیتاسنتر صحیح باشند – دیتای مرتبط به دیتابیس دچار تخریب شده است و بعد از بالا امدن سرور از بک اپ ریستور خواهد شد.

با توجه به قطعی ناحیه کاربری ، در صورتی که قصد ارتباط با ما دارید از طریق ایمیل : master@pardishosting.com با ما در ارتباط باشید. در صورت امکان درخواست های خود را تا بعد از حل شدن مشکلات ارسال نمایید.

 

 

حل مشکل سرور دانلود – کد 2017/3/4/S9

مشکل سرور دانلود از بامداد یک شنبه 15 اسفند برطرف شد.

سیستم های کنترل سرعت و مانیتورینگ سرور ها مشکل خاصی در زمینه افت سرعت یا دان تایم ثبت نکرده اند.

مشکل سرور دانلود – کد 2017/3/4/S9

سرور دانلود پردیس – سرور شماره 9 ، از تاریخ جمعه 13 اسفند ساعت 9 صبح بعد از اپدیت نرم افزاری سیستم عامل دچار ناپایداری شده است. تیم فنی Level3 مشاور پردیس اشکال را مربوط به سیستم عامل دانسته و علی رغم اقدامات مشکل هنوز به طور کلی حل نشده است.

به محض حل مشکل و پایدار شدن وضیعت اطلاع رسانی خواهد شد.

حل مشکل سرور ایران کد 2017/3/2/S3

مشکل سرور ایران که از ساعت 21 پنج شنبه اغاز شده بود به طور کامل در ساعت 21 جمعه 13 اسفند برطرف گردید.

نکته :

مشکل بوجود آمده در حد  2 تا 3 ساعت قابل حل بود که متاسفانه به دلیل اینکه دیتاسنتر های ایرانی سرعت و دقت و کیفیت حرفه ای ندارند و در ساعت های خارج ادارای و همچنین روزهای تعطیل هم بسیاری از مسئولین فنی حضور ندارند به طول انجامید.

اشکال در سرور 3 (ایران) : کد 2017/3/2/S3

از ساعت 21 ، پنج شنبه 12 اسفند سرور ایران به دلیل نامشخصی از دسترس خارج شده است. با توجه به طولانی شدن زمان دان تایم به بیش از 1 ساعت و نیاز به بررسی های سخت افزاری و … و با توجه به اینکه خارج از ساعت ادارای هستیم ، امکان طولانی شدن حل این مسئله وجود خواهد داشت. به محض حل مشکل از همین بخش اطلاع رسانی خواهد شد.

DDOS Attack بر روی سرور 3 (ایران)

متاسفانه در طی 4 روز اخیر به دلیل وجود اتک های DDOS بر روی سرور ایران ، سرور ایران روزانه به مدت چندین ساعت فقط برای کاربران ایران در دسترس می باشد که احتمالا مشکلاتی را برای سایت ها بوجود خواهد اورد. به همین دلیل در روز شنبه و آغاز روز کاری ، سرور به لینک DDOS Protection دیتاسنتر زیرساخت متصل خواهد شد.