وب مسترها و روزهای کم ترافیک عید نوروز !

یکی از قصه های پر غصه وب مسترهای ایرانی ، روزهای مناسبتی است که در ۹۰ درصد مواقع ترافیک سایتشان به شدت پایین می آید و بازدید سایتها به شدت کاهش پیدا می کند. ایام نوروز یکی از روزهایی است که به شدت بازدید سایتها کاهش پیدا کرده و ۹۰ درصد سایتهای ایرانی دچار این کاهش بازدید می شوند.
اما نکته ای که به نظر می رسد باید به وب مسترها توصیه کرد این می باشد که بتوانند از این فرصت برای بسیاری از کارهایی که در طول سال نمی توانند انجام دهند بهره ببرند.
بسیاری از کسب و کارهای فیزیکی و غیر مجازی در روزهای عید اگر در مسافرت نباشند به وضعیت کسب و کارشان رسیدگی می کنند و از فرصت نوروز برای تعمیرات ، بهبود ، تغییرات و… بهره می برند. چرا نباید وب مستر های ایرانی نیز از این فرصت برای مواردی از جمله تغییر قالب ، بهبود وضعیت سئوی پستها ، بهبود سئوی سایت ، لینک سازی و… بهره ببرند؟
اگر شما در طی سال قالب سایتتان را تغییر دهید قطعا چند روزی با مشکلات قالب باید دست و پنجه نرم کنید و این چند روز وقفه یا اختلال در خدمات رسانی سایت شما ف می تواند مستوجب ضررهایی باشد که غیر قابل جبران باشد از جمله کاهش بازدید که دیگر شاید بسیاری از کاربران به سایت شما مراجعه نکنند ولی در ایام عید می توانید قالبتان را تغییر دهید و با اندک بازدید های موجود به رفع مشکلات قالب بپردازید و وقتی تعطیلات به پایان رسید با قدرت تمام و قالبی جدید دوباره سال جدید را با فعالیت بسیار فراوان شروع کنید و خدمات رسانی خود را انجام دهید.
البته باید گفت که در نوروز همچنین فرصت مناسبی است که سری به پستهای قدیمی بزنید و در صورت نیاز بروزرسانی ها ، تغییرات و… را انجام دهید تا وضعیت سئوی آنها نیز مناسب شود و به نوعی یک امتیاز برای شما در گوگل باشد.
به هر حال نوروز جدا از افت ترافیک و بازدید ، فرصت مناسبی است تا استراتژی های خود برای سال جدید را بنویسید و از این فرصت برای نیروی تازه برای سایتتان استفاده کنید.

————————————————————————–
از خرید هاست در فروش ویژه عیدانه هاست نامحدود پردیس هاستینگ غافل نشوید.

One thought to “وب مسترها و روزهای کم ترافیک عید نوروز !”

نظرات بسته شده اند.