راهکارهایی برای بهبود کسب و کارهای اینترنتی و فروشگاههای اینترنتی

یکی از اتفاقاتی که در وب ایران شاهد آن هستیم تغییر گسترده محتوا و نوع فعالیت در وب ایران به سمت خدمات می باشد که یکی از این خدمات بخش کسب و کارهای اینترنتی علی الخصوص فروشگاههای اینترنتی می باشد. این اتفاق در حالیست که دسترسی به اینترنت در ایران بسیار گسترده شده و مردم نیز به راحتی از طریق اینترنت خرید می کنند و همه چیز برای یک دوره جدید در وب ایران مهیا می باشد.

در ادامه برای مدیران سایتهای فروشگاهی چند نکته مهم در زمینه سایتهای فروشگاهی مطرح می کنیم که به نظرمان می توانند کمکی برای بهبود فعالیت هایشان در وب باشد.

۱- قالب مناسب برای سایت فروشگاهی خود انتخاب کنید. قالب مهم ترین بخش از سایت شما می باشد که در ابتدا کاربر با آن برخورد می کند. انتخاب یک قالب سنگین ، زشت و…. می تواند مهر تاییدی بر شکست شما در زمینه کار در اینترنت باشد. همچنین با گسترش روز افزون دستگاههای موبایلی ، قالبی را باید انتخاب کنید که واکنش گرا بوده و در تبلت و موبایل نیز قابل مشاهده باشد.

۲- روی کلمات کلیدی مناسب تمرکز کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. بدون هدف و فعالیت نامعلوم شما را به ورطه نابودی خواهد کشاندو رقبا در زمینه های مختلف زیاد هستند و شما باید یک وجه تماز پیدا کنید و بر روی محدوده مشخصی کار کنید. اگر به طور مثال در زمینه فروش لوازم ورزشی فعالیت دارید ، بهتر است در یک زمینه تخصصی ابتدا فروشگاهتان را بالا بکشید و سپس در زمینه وسیع ورزشی فعالیت کنید.

۳- شاید بزرگترین اشتباه در یک سایت فروشگاهی این باشد که بروزرسانی آن به صورت نامنظم انجام شود. اگر مسائل سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر را نادیده بگیریم که نباید بگیریم ! کاربر شما باید با ورود به سایت شما با مطالب بروز و منظمی برخورد کند تا ذهنیتی خوبی برای او تداعی شود.

۴- برای مطالب و محتوای تولید شده تان استراتژی داشته باشید. محتوای خوب تولید کنید و از محتوای بدردنخور و رفع تکلیف کن بپرهیزید. محتوای شما باید بگونه ای باشد که کاربر احساس کند خرید از این سایت ، خرید از یک سری افراد آگاه در زمینه مد نظرش می باشد. پس باید محتوای خوب ارائه دهید تا فروش خوبی هم داشته باشید.