همه چیز درباره هاست پربازدید پردیس هاستینگ

در این نوشتار با ویژگی های فنی و قابلیت های های هاست پربازدید پردیس هاستینگ آشنا می شهاست پربازدیدی که قبلا یا در حال حاضر میزبانی می شوند نیز برای اطمینان شما نمایش داده می شود. و در اخر نمونه سرعت برخی سایت های میزبانی شده.

هاست پربازدید

اگر یک وب مستر خوب و با تجربه و با برنامه باشید ، به زودی سایت شما بازدید بیشتری خواهد یافت و بنابراین برای میزبانی سایت خود به منابع بیشتر نیاز خواهید داشت. منابع بیشتر یعنی سرور مجازی پرقدرت و یا سرور اختصاصی ؛ البته همه چیز تمام نیست ! سرور های مجازی و اختصاصی مشکلات و هزینه های خاص خود را دارند که بسیاری از مدیران سایت ها قدرت تامین هزینه ها را ندارند. بنابراین یک انتخاب آسان و خوب استفاده از هاست های پربازدید شرکت های معتبر است. سوالی که مطرح میشود ، این اسرورولا تفاوت هاست پربازدید با هاست معمولی در چیست ؟

سرویس های هاست پربازدید د ایران – آلمان و ایسلند ارائه می شوند و هم بر روی سرویس لینوکس و هم بر روی ویندوز به کاربران عرضه می شوند. همچنین هاست اختصاصی و هاست ابری نیز برای سایت های پربازدید ارائه می شود.

۱) قدرت سرور های هاست پربازدید

سرور هایی که برای میزبانی سایت های مهم و پربازدید در نظر گرفته می شوند ، سرور های معمولی نیستند و همگی دارای قدرت بیشتر نسبت به سرور های معمولی و ارزان هستند. به عنوان مثال ما در پردیس از سرور ۳۲ هسته ای برای فایل ها و از سرور ۲۴ هسته ای برای میزبانی دیتابیس استفاده می کنیم. علاوه بر این هارد های استفاده شده همگی از نوع بسیار پرسرعت SSD بوده که با پیکربندی RAID10 و استفاده از ۶ هارد سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالایی را فراهم می نمایند.

۲) ساختار سرور های ههاست اختصاصی>

سرور هایی که برای میزبانی سایت های پربازدید مورد استفاده قرار می گیرند ، باید آپتایم بالایی داشته باشند ، یکی از فاکتورهای مهم در تامین این مهم پیکربندی و تنظیمات سخت افزاری سرور در بخش هارد دیسک ها می باشد که در بند قبل توضیحات آن ذکر شد. از طرفی وجود گزینه هایی همانند MySQL Server مجزا و DNS سرور های مجزا و ساختار های قابل توسعه بر روی زیرساخت سرور شرایط را تا حد قابل توجهی برای افزایش کیفیت فراهم می کنند.

۳) دیتاسنتر هاست پربازدید

یکی از مهم ترین فاکتورها در میزبانی سایت های پربازدید ، انتخاب دیتاسنتر مناسب می باشد. دیتاسنتری که کیفیت خوب در سخت افزار و شبکه را تامین نماید و قوانین سخت گیرانه ای هم نداشته باشد. و بالاترین استاندارد ها را نیز رعایت نماید. در حال حاضر از سرورهای DELL در دیتاسنتر Hetzener برای این مهم استفاده می شود.

۴) منابع اختصاص داده شده به کاربر

بعد از موارد فوق ، یکی از مهمترین تفاوت ها در بین هاست معمولی و پربازدید ، منابعی است که به کاربران اختصاص داده میشود. بعد از راه اندازی سیستم کلودلینوکس امکان تعریف منابع به کاربر برای شرکت های میزبانی فراهم شد ، با استفاده از این سیستم می توان به هر کاربر منابع خاص خود را اعم از CPU و RAM و … تعریف کرد . و هر کاربر بر اساس هزینه پرداختی به این منابع دسترسی داشته باشد. در سرویس های پربازدید پردیس منابع ارائه شده از VPS های معمولی و حتی پردقدرت نیز بیشتر است.در زمان خرید هاست پربازدید حتما در میان شرکت هایی که قصد خرید دارید نسبت به منابع اختصاص داده شده به هر هاست حتما مقایسه دقیقی انجام دهید.

 

آنجایی که دو صد گفته چون نیم کردار نیست ، نموارد بازدید برخی سایت های پربازدید میزبانی شده توسط پردیس بدون دکر نام در ادامه قرار می گیرد ، شایان ذکر است تمامی این سایت ها در حال حاضر بر روی سرور پردیس هاستینگ میزبانی میشوند . برای تحلیل بهتر امار ارائه شده تعاریف زیر را به خاطر بسپارید :

۱)  Unique visitor چیست ؟ در واقع IP منحصر به فردی است که در طول ۱ ماه از سایت بازدید کرده ، با توجه به اشتراکی بودن IP ها در ISP ها ، حتی اگر چند کاربر در طی ۱ ماه از سایت بازدید کرده باشند همه این بازدید ها در بخش بازدیدکننده یکتا فقط ۱ بار محاسبه میشود.

۲) Number of visits چیست ؟ تعداد بازدیدی کلی است که از سایت صورت گرفته بدون در نظر گرفتن IP
به عبارتی هر IP هر چند بار که از سایت بازدید کرده باشد در محاسبه قرار کی گیرد.

 

نمونه وب سایت های پربازدید میزبانی شده در پردیس هاستینگ :

سایت ۱)


سایت ۲)

amar8


سایت ۳)

amar9خرید هاست>


سایت ۴)

amar0


سایت ۵)

amar1


سایت ۶)

amar2


سایت ۷)

amar3

سرعت سایت های میزبانی شده بر روی هاست پربازدید پردیس هاستینگ

سرعت لود سایت به فاکتورهای زیادی وابسته است ، حداقل ۵۰ درصد فاکتورها مربوط به امور بهینه سازی از سمت خود سایت است و ۵۰ درصد دیگر به تنظیمات سرور وابسته است. همچنین استفاده از کش های هوشمند تاثیر فراوانی بر افزایش سرعت لود خواهد داشت. برای بررسی بیشتر سرعت سایت و نمونه های میزبانی شده بر روی پردیس به مقاله مرتبط در این زمینه مراجعه شود.