مفهوم اسمارتی یا همان موتور هوشمند

اسمارتی درواقع به نوعی موتور هوشمند وبسایت گفته میشود ، زبان نوشتن اسمارتی php  میباشد ، اسمارتی باعث میشود که سایت را بسیار راحت تر نمایش دهید و با منطق برنامه گسترش دهید ، در صورت استفاده از این تکنولوژی وبسایت شما انعطاف پذیری بیشتری را به خود خواهد گرفت . اگر با زبان برنامه نویسی php آشنایی داشته باشید میتوانید با به کار گیری از ماژول های  اسمارتی این قابلیت ها را به وبسایت خود اعمال کنید . البته این را هم باید ذکر کرد که اسمارتی از سرعت فوق العاده بالایی برخوردار است و چنان توانایی دارد که کد های html سایت را با سرعت بسیار بالایی به کدهایphp تبدیل خواهد کرد همچنین این تبدیلات کد فقط ۱ بار صورت میپذیرد که در صورتیکه تغییری در کد های اچ تی ام ال صورت گیرد ، اسمارتی آنها را به پی اچ پی تبدیل میکند .

اگر میخواهید از اسمارتی در وبسایت خود استفاده کنید باید از تگ های {}, {{}}, <!–{}–>, {}, {{}}, <!–{}–> و… استفاده نمایید ، اگر بخواهیم مثالی در این رابطه ذکر کنیم باید گفت که آیا میدانید خروجی {assign var=”name” value=”Bob”} به چه صورتی در خواهد آمد ؟؟؟

در واقع خروجی به صورت The value of $name is Bob خواهد بود.

نکته : در صورت استفاده از این برنامه باید برخی از فایل های مبوط به اسمارتی را از کتابخانه برنامه Include صدا کنید . مرجع مناسب جهت فراگیری میتوان به smarty.php.net اشاره کرد .