قوانین مالی : سررسید مالی و پرداخت هزینه

در این نوشتار قصد بررسی و توضیحاتی در مورد یکی از مسائل چالش برانگیز میان شرکت های میزبانی و کاربران را داریم که متاسفانه در پردیس هاستینگ هم کمابیش رخ می دهد. بسیاری از کاربران گمان می کنند که اگر سرویس میزبانی خود را (هاست – سرورمجازی – اختصاصی) نخواهند تمدید کنند نیازی به اطلاع دادن و کنسل کردن رسمی آن نیست و همینکه هزینه ان را پرداخت نکنند شرکت ها آن را لغو و حذف می کنند . اگرچه با پرداخت نکردن هزینه ، سرویس میزبانی توسط شرکت ها لغو می شود ، اما این بدین معنانیست که کاربر مسئولیتی درباره لغو سرویس خود ندارد !

به عبارتی کاربر موظف هست سرویس خود را در صورت عدم نیاز و یا عدم تمایل به تمدید به صورت رسمی لغو کند ، بد نیست بدانید در خیلی از شرکت های بین المللی در صورت لغو نکردن سرویس میزبانی و علی الخصوص سرور های اختصاصی صورتحساب شما همچنان بدهکار خواهد بود و اگر دفعات بعد اقدام به خرید کنید حتما می بایست هزینه آن را پرداخت کنید. (البته در صورت استفاده از کارت اعتباری هزینه از کارت مشترک کسر خواهد شد و قوانین مشابه و البته سختگیرانه دیگر که خوشبختانه در ایران وجود ندارد.)

در حقیقت کنسل کردن سرویس احترام به میزبان می باشد ، از طرفی هم میزبانان سرویس کاربر را تا چندین روز بعد از موعد سررسید حذف نمی کنند ، البته این فقط از باب مشتری مداری هست و حقی برای مشتریان ایجاد نمی کند. بنابراین ممنون می شویم از بعد از این به میزبان خود احترام گذشته و سرویس خود را کنسل کنید.

مورد دومی که ذکر آن لازم و ضروری می باشد ، وضیعت سرویس های میزبانی بعد از تاریخ سررسید می باشد. فرضا شما در تاریخ ۱ تیر از شرکتی پلان میزبانی ۱ ماهه خریداری نموده اید ، مسلما موعد سررسید سرویس شما ۳۱ تیر می باشد ، صورتحساب سرویس معمولا ۱ هفته قبل از سررسید صادر شده و از ۳ روز قبل از موعد سررسید (در اینجا ۱ مرداد) مرتبا اطلاع رسانی می شود .
در تاریخ ۱ مرداد سرویس شما قانونا به اتمام می رسد و شرکت میزبانی این حق را دارد در صورتی که تا این تاریخ (تاریخ سررسید) هزینه سرویس پرداخت نشده باشد نسبت به حذف و یا مسدود سازی سرویس اقدام نماید. این اقدام (در صورت انجام) کاملا قانونی بوده و مشترک حق اعتراضی ندارد  ؛ اما اغلب شرکت ها به منظور احترام به مشتری فرصتی برای تمدید در نظر می گیرند ، این فرصت شامل ۲ بازه زمانی می باشد ، الف) بازه زمانی تا تعلیق سرویس ب) بازه زمانی تا حذف کامل

شرکت ها بنابه سیاست کاری خود از ۱ روز تا ۱۰ روز بعد از تاریخ سررسید نسبت به تعلیق سرویس کار اقدام می نمایند ، و اگر کاربر بعد از این زمان برای تمدید مراجعه نماید ضمن پرداخت هزینه سرویس می بایست مبلغی را به عنوان جریمه یا دیرکرد پرداخت نماید ؛ تا سرویس مجددا بازگشایی شود. در صورتی که چند روز بعد از تعلیق نیز کاربر مراجعه نکند سرویسش به طور کامل حذف خواهد شد. دقت کنید در اینجا ما فقط اصول کلی را توضیح دادیم و جزییات آن در شرکت های مختلف با هم متفاوت هست. (یکی از دلایل اهمیت خواندن قوانین سرویس دهنده گان)

با توجه به توضیحات ذکر شده به نکات زیر توجه کنید :

۱٫ سعی کنید در صورت عدم تمایل به تمدید سرویس میزبانی خود ، حتما ان را به میزبان خود اطلاع دهید.

۲٫ شرکت ها قانونا مسئولیتی نسبت به سرویس دادن بعد از تاریخ سررسید ندارند ، بنابراین اگر سرویس کاربر را به طور موقت حذف نمیشود فقط به جهت فرجه زمانی می باشد .

۳٫ از بعد از مسدود شدن سرویس ، امکان انتقال سرویس ، دادن بک آپ و … به کاربر وجود ندارد و کاربر می باید هزینه ها (حتی جریمه ها) را پرداخت نماید.

۴٫ با توجه به نکته شماره ۳ ، در صورتی که قصد انتقال سرویس خود را دارید ، قبل از مسدود سازی و به عبارتی قبل از سررسید سرویس اقدام نمایید.

۵٫ در صورتی که سرویس شما حذف شود اگر خوش شانس باشید و بک آپ موجود باشد معمولا هزینه ریکاوری نیز اخذ خواهد شد.

با رعایت این نکات ساده ، از بروز خیلی از مشکلات و سوءتفاهمات پیشگیری خواهد شد.