تغییرات در اختصاص منابع در سرور های ایسلند

همانطور که در جریان تغییرات سرور ایسلند پردیس هاستینگ قرار دارید ، اخیرا این سرور دستخوش تحولات بسیاری قرار گرفته ، مهمترین این تغییرات جداسازی دیتابیس از این سرور بر روی سرور مستقل و جداگانه ای دیگر می باشد که حدود ۸۰ درصد آن با موفقیت انجام شده است. و البته تغییرات مهم دیگر که ظرف چند روز آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

با جداسازی دیتابیس و انتقال آن به سرور اختصاصی ۲۴ هسته ای ، حجم زیادی از منابع سرور ۶ آزاد شده ، از شده و از طرفی طبق بررسی های انجام شده محدودیت های اعمال شده در سیستم کلودلینوکس گاها موجب افت سرعت بارگذاری وب سایت ها ، علی الخصوص وب سایت هایی که بازدید بیشتری داشته و یا منابع بیشتری مصرف می کردند. با توجه به حجم آزاد شده منابع بر اساس سیاست جدید که از ابتدای شهریور ۹۴ اتخاذ شده است ، منابع اختصاص داده شده به کاربران (شامل CPU) به دو برابر افزایش داده شد. یعنی اگر مثلا پلان نقره بر اساس قرارداد فروش ۴۰۰۰ مگاهرتز CPU اختصاص داده شده ، این مقدار در عمل به ۸۰۰۰ مگاهرتز به کاربر تحویل می شود.

علاوه بر این با توجه به جداسازی دیتابیس و اختصاص ۲ گیگ رم و ۲ هسته پردازنده در سرور دیتابیس به هر کاربر ، کاربران سرور ایسلند پردیس هاستینگ با هزینه بسیار ناچیز منابع بالایی در اختیار دارند که برای تهیه این منابع به صورت سرور مجازی باید حداقل ۱۵۰ هزار تومان هزینه نمایند تا منابع مشابه پلان نقره را خریداری نمایند. (به استثنای هزینه های جانبی نظیر بک آپ و کنترل پنل)

اما بر اساس سیاست جدید ؛ هر هفته کاربرانی که مصرف پردازنده آنها از ۶۵ درصد عبور نماید ، می بایست سرویس خود را ارتقا دهند و یا هزینه مصرف فوق الذکر را پرداخت نمایند. و در صورتی که در هفته بعد میزان مصرف کاهش پیدا کند ، می توانند مجدد به پلان قبلی دانگرید نمایند.

با این تصمیم گیری و اختصاص منابع بسیار زیاد به کاربران ، کاربران تا حد زیادی مشکل افزایش بازدید نخواهند داشت. (در روزا و هفته هایی که بازدید افزایش پیدا می کند). فقط توجه نمایید مصرف سرور دیتابیس برای کاربران عملا رایگان شده و هزینه ای از این بابت پرداخت نمی کنید. عزیزان  می توانند در تمام شرکت های میزبانی در سطح دنیا جستجو نمایند و مشاهده کنند چه تعداد سرویس دهنده با این سیاست های ازادانه و این قیمت ها سرویس دهی می نماید.

در انتها لازم به ذکر است سیاست های فوق فقط بر روی سرور های ایسلند اعمال میشود. و سرور های دیگر نظیر آلمان امکان ارائه این سیاست ها وجود ندارد.