ورود به SSH در هاست اشتراکی

در این پست فرایند ورود به سرویس SSH در هاست اشتراکی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. توجه کنید که میزبان شما حتما باید دسترسی به SSH را برای شما فعال کرده باشد ، البته به دلایل امنیتی این سرویس همواره غیرفعال است ، اما این راهنما برای برخی کاربران پردیس تهیه شده ، همچنین می توانید در صورتی که کاربر سرور مجازی لینوکس هستید از این روش برای افزایش امنیت سرور خود بهره ببرید.

خوب ! قبل از هر چیز باید نرم افزار SSH Client را دانلود کنید :
معروفترین نرم افزار مربوط Putty نام دارد که  می توانید از سرورابل دانلود کنید. (دانلود پوتی)
قدم بعدی اقدام برای ورود است :
با وارد کردن آدرس IP در Host Name or IP Address  در پنجره نرم افزار وارد قسمت ترمینال نرم افزار می شوید که سیستم از شما نام کاربری و کلمه عبور را می خواهد که پس از آن به سرور خود وصل می شوید. اما در بسیاری از سرویس دهندگان نظیر پردیس هاستینگ امکان ورود به SSH با پسورد امکان پذیر نیست. (که البته این مهم به دلیل امنیت سرویس می باشد.) در سرویس های اینچنینی شما می توانید با داشتن key یا کلید بر روی سیستم خود و بر اساس فرایندی که نرم افزار انجام می دهد به سرور متصل شوید.
* برای این منظور ابتدا وارد سی پنل خود شوید.
* در قسمت Security سی پنل بر روی گزینه SSH / Shell access کلیک کنید.
* وارد قسمت Manage SSH key شوید.
* گزینه Generate a new key را کلیک نمایید.
* در این قسمت شما یک کلید خواهید ساخت بدین منظور باید در قسمت Key Name یک نام وارد کنید یا همان نام انتخابی سرویس را تغییر ندهید.
* برای کلید یا همان key خود یک پسورد انتخاب کنید .
* بدون تغییر در بقیه تنظیمات بر روی Generate Key کلیک نمایید.
* بعد از اتمام ساخت کلید ، مجدد به بخش مدیریت کلید ها برگشته و در زیر عنوان Public Keys بر روی Manage Authorization کلیک نمایید.
* در صفحه جدید کلید authorize را کلیک نمایید تا کلید شما قابل شناسایی شود.
* مجدد به بخش مدیریت کلید یا Manage SSH key بازگردید و در قسمت Private Keys بر روی View/Download کلیک نمایید.
* به بخش Private SSH Key pardis conversion to ppسی پنلوجه کنید.
* برای استفاده از کلید خود نیاز دارید تا آن را به فرمت ppk تبدیل کرده و دانلود نمایید ، بدین منظور پسورد انتخابی خود را (در زمان ساخت کلید) در کادر جلوی این بخش وارد کرده و بر روی گزینه convert کلیک نمایید.
* در صفحه جدید کلید شما با فرمت ppk درون کادر نمایش داده شده و در زیر کادر گزینه دانلود قرار دارد ، دانلود را بزنید و کلید را به فرمت ppk دانلود کنید.

تا اینجای کار تنظیمات سرور (سی پنل) را به درستی انجام داده اید . حالا باید کلیدی که تولید کردید را به نرم افزار پوتی معرفی کنید.
بدین منظور نرم افزار را اجرا کرده ، در منوی سمت چپ زیرعنوان SSH بر روی گزینه Auth کلیک نمایید. (تصویر ضمیمه)

ssh

خوب ، مطابق شکل و از طریق جایی که در شکل بالا مشخص شده کلید را وارد نرم افزار کنید.
حالا فقط با زدن نام کاربری و پسورد کلید وارد ناحیه کاربری SSH خواهید شد.